
1)Неформальна позашкільна освіта
2)Підняття ролі школи в освітньому процесі;
3)Інклюзія;
4)Профоріентація.
Кожна із цих груп склала свої рекомендації для міністерства освіти та науки. Учасниками конференції (як вони нам розповіли) насамперед була цікава думка інших (учнів, психологів) щодо системи освіти. Для однієї з діячів проекту стало несподіванкою те, що учасники навчального процесу не приділяють належної уваги радам школи та батьківським комітетам, які б суттєво покращили навчальний процес. Також можна виділити програми навчання які просто обурюють досвідчених педагогів.
Пані Марія, секретар ГО «Перспектива», розповіла нам, що їй тема конференції близька, адже вона сама навчається. Після конференції вона повірила в те, що можна щось змінити у нашій освіті, і, як вирішила більшість учасників, ці зміни повинні ініціювати батьки, вчителі та учні. Також пані Марія зазначила, що для неї була дуже цікава думка наймолодших учасників заходу – учнів старших класів. Як виявилось, у них є також багато цікавих думок і пропозицій.
Питання про освіту є дійсно актуальним, адже саме освіта є своєрідним фундаментом суспільства. Як на мене, кожен учасник конференції дізнався для себе щось нове, задумався над тим, як він реалізував своє право на освіту. Я, особисто, отримала стимул активніше розвиватися щоб бути корисною своїй державі. Сподіваюсь, що Міністерство освіти прийме до уваги рекомендації, які стали результатом конференції.
Олег Максимків та Андрій Щербина,
учасники студії журналістики
Центру творчості м. Жидачева
опубліковано на
опубліковано на
http://www.facebook.com/notes/тренерська-група-діалог