суббота, 3 сентября 2011 г.

Блакитна нотка Шопена ще звучить....


перше знайомство через "музичну лавочку"Шопена


 2010 рік - був роком відзначення 200-річчя з дня народження Фредеріка Шопена, Великого поляка і Великого піаніста.Вихованці центру творчості для дітей та молоді м.Жидачева у липні цього року мали можливість побувати на міжнародному проекті "Блакитна нотка Шопена ще звучить" і доторкнутись до  магічної спадщини великого композитора..
м.Жихлін, де Шопен відвідав весілля свого друга
"Не тендітний примхливий улюбленець паризьких салонів (!), не автор інтимних п’єс (!), а мужній герой титанічної боротьби за національні ідеали польського народу, який безстрашно дивився в обличчя своїм випробуванням і смерті, великий і мудрий майстер, який черпав антеївську силу в своїй невгасимій любові до батьківщини, — таким побачив його польський письменник Т. Сига і таким спробували побачити Фредеріка Францішка Шопена і ми.
Організаторами проекту були -Фундація розвитку сакрального мистецтва "Del Gratia"(м.Гдиня, Польща) спільно з партнерами - молодіжним відкритим центром "Jacis"(м.Резекне, Латвія), центром творчості для дітей та молоді (м.Жидачів, Україна) та Калуською філією Союзу українок за фінансової підтримки Програми Європейського Союзу"Молодь в дії"  .
у Желязовій Волі,місці народження Шопена
Для української молоді знайомство з Шопеном розпочалось із відвідування Варшави.На кожному кроці у місті, де жив і творив Шопен,  відчувалась велика любов поляків до цієї постаті , зацікавленість до його творчості та потреба вшанування пам'яті Великого композитора. З щемом в серці ми пройшлись вуличками Шопенівської Варшави, послухали його "блакитні" нотки на "музичних лавочках", відвідали Храм Серця Ісуса Христа, де покоїться серце "Великого поляка" .
презентація України
Також ми відвідали Желязову Волю, місце ,де народився Шопен, базиліку, де хрестили юного піаніста, містечко Жихлін, де молодий Шопен відвідав весілля свого друга та ін. Цікавими були екскурсії у першу столицю Польщі - Гнєздно,Стшельно,так званим "Шляхом династії Пястів" та знайомство із культурою романської доби.

біля знаменитих дверей у у Гнеєздно
Проект передбачав і  презентації своїх країн, і творчі майстерні з журналістики, живопису, ліпки з глини, відкриття  нових талантів у собі, словом усього, що юнацька фантазія могла створити під магічну музику Шопена. Усю роботу молоді у складі міжнародної команди можна було побачити на хепенінгу, майстерно зрежисованому Михайлом Царем, та виставці творчих робіт.
Хеппенінг, або завершальне дійство проекту
Варто ще зауважити, що сам проект проходив у місті Ліхень( Польща), де розташований Санктуарій Пресвятої Діви Марії, що є одним із восьми найбільших святих місць світу, а екскурсію по базиліці нам провела автор цього проекту, архітектор сімдесятирічна  Барбара Белєцька.

Враження від сили творчого духу Шопена, магічності його творінь, перебування у святих місцях Європи, бачення того, як люди вміють шанувати своїх особистостей, свої традиції,знайомство до дрібниць із сакральним мистецтвом, чудовими людьми, своїми ровесниками з інших країн,смачною старопольською кухнею, усе це та багато іншого надовго збережеться у нашій пам'яті.А ще краще, коли стане початком нових ідей та нових проектів.
Оксана Полівчак,

Комментариев нет:

Отправить комментарий