суббота, 31 декабря 2011 г.

З Новим 2012 роком!

Вітаємо з Різдвом, з Новим Роком вітаєм!
Бажаєм Вам щастя, здоров’я бажаєм!
Хай серце радіє, душа хай співає,
А настрій святковий весь рік не зникає ! 
*****
Шановні наші друзі та партнери,
Ми дуже раді привітати Вас.
Полиште справи всі і на столі папери,
Бо наближаються Різдво і Новий Рік до нас.
Залиште в стороні Ви кризу,
Та курсом сильно так не переймайтесь,
Не думайте, що гривня йде до низу,
Та паніці не дуже піддавайтесь.
А будьте Ви до свят готові,
В цей радісний та новорічний час,
Хай Вам щастить! Будьте здорові!
Вітаємо з Новим Роком Вас!

среда, 28 декабря 2011 г.

Дівочі посиденьки у центрі творчості

Матерыал у стадыъ опрацювання
Квілінг(анг.quilling) - мистецтво скручування довгих та вузьких смужок паперу.








Орнаменти, зроблені з маленьких паперових «баранців», - результат клопіткої, майже ювелірної роботи.



Техніка квілінгу відома людству ще з ХV століття, у той час вона вважалась справжнім мистецтвом

воскресенье, 25 декабря 2011 г.

Чи прагнуть позашкільники Жидачівщини інновацій ?

  Нещодавно  у приміщенні центру творчості м.Жидачева вперше відбулось тренінгове заняття для педагогів позашкільних навчальних закладів Жидачівського району з питань розуміння та впровадження освітніх інновацій у навчально-виховний процес, філософії проектної діяльності, можливостей для педагогічних ініціатив тощо.
  Учасники тренінгу, керівники гуртків Жидачівського та Ходорівського центрів творчості для дітей та молоді.,Журавнівського Будинку школяра, спробували розібратись - які потреби та зацікавлення є у сучасних школярів, і як їх зацікавити до занять у  гуртках.
 На думку  працівників творчих професій Жидачівського району (а саме такими і є керівники наших позашкільних закладів) сучасні підлітки найбільше потребують реалізації свого творчого потенціалу, можливості виділитись серед своїх однолітків, "живого" спілкування  та можливості перебувати частіше у колективі своїх ровесників, отримувати практичні навички під час занять у центрах творчості,мати можливість брати участь у міжнародних конкурсах та поїздках , прагнуть працювати з вчителем-професіоналом та ін.
  А що таке педагог-професіонал для сьогоднішніх учнів, які  володіють комп'ютерними та інформаційними технологіями, більшість вільного часу проводять у соціальних мережах, подорожують по світу,володіють іноземними мовами та ін? Питання складне.
 Ось тут і на допомогу керівникам гуртків приходять педагогічні інновації та знахідки, прагнення до самоосвіти та вдосконалення своєї педагогічної роботи. Про різноманітні можливості та  стилі навчання, методологію написання проекту спробували розповісти під час цієї зустрічі жидачівським педагогам  досвідчені тренери Ярина Боренько та Олена Грабовська з тренерської групи "Діалог".
 Дане тренінгове заняття стало можливим завдяки проекту " Розвиток локальних ініціатив для захисту права на освіту у Львівській області", що впроваджується Регіональним благодійним фондом «Резонанс», а його реалізація стала можливою завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012рр.
Звичайно за короткий час тренінгу не можливо дати відповіді на усі запитання,тому вирішено вже у січні 2012 року продовжити навчання та ознайомитись з результатами моніторингу про доступ до права на освіту у Львівській області та навчитись розробляти кампанії з адвокасі.
Як писав колись хороший менеджер,американський новатор та  засновник «Apple" Стів Джобс:" Мета інновацій - це не нові продукти чи технології, метою інновацій є щасливі люди".  А у нашому контексті , перефразуємо- щасливі діти.

вторник, 13 декабря 2011 г.

"Андрію, Андрію, даруй нам надію!"

    Саме таке заклинання висловлюють дівчата у ніч на 13 грудня. Як не дивно, вони найбільше очікують цього свята, адже святий Андрій передрікає їм долю.  Людство у всі часи прагнуло зазирнути за ширму майбутнього, але краще не вникати в історію свята, а самим стати його активними учасниками... Так вирішили вихованці драматичного гуртка під керівництвом Лесі Сомик і  запросили своїх батьків та родичів до "Андріївських вечорниць" у центр творчості 13 грудня.
  Атмосфера свята нагадувала інтер'єр селянської хати, На початку дівчата ворожили, співали пісень, порались по хаті.
    Тут були і традиційні ворожіння "на різках", на воску, на імена , жарти та сміх.
За прадавнім звичаєм , набравши у рот води. дівчата намагались замісити тісто для калити, примовляючи:

Гори вогонь ясно,
спечи нам калиту красну.
щоб ми її кусали
і горя не знали
а поки пеклась калита .,продовжувались танці та пісні.
водим ,водим хоровод,
хто набрав водички в рот,
тихо, скромно і без крику
вибирає чоловіка
Ось так усі і дорослі , і малі вчились не забувати народних звичаїв, доторкатись до святої спадщини української землі.

Чи прагнуть позашкільники Жидачівщини інновацій ?


   Чи не правда, шановні педагоги-позашкільники , що для нас залишається важливим питання "інновацій в освіті". Що це? Як це та ще й без грошей?

Тому  ми вирішили обговорити це на тренінгу "Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес позашкільних закладів. Філософія проекту" 14 грудня у приміщенні нашого центру творчості.Початок о 10.30 год.
фото з блогу Олени Урсу. напис означає "Ці бездротові технології трохи химерні"

Магія "Андріївських вечорниць"

  Вже традиційним стало проведення "Андріївських вечорниць" для молоді Жидачева громадською організацією "Вектор" та молодіжним театром центру творчості для дітей та молоді.
    Цього разу за задумкою організаторів дійство відбувалось в старій глиняній хатці, в затишній атмосфері, молодь одягнута в національні строї, в старовинній печі потріскували дрівця. Дівчата заходились готувати вареники з чудернацькими начинками, а парубки в цей час виконували завдання придумане молодицями - міні квест у пошуках Калити. Дівчата за цей час ворожили: і кораблі по морю, в мисці,до краю якої були написані імена хлопців, пускали, і тарілки, під якими захована була їхня доля відкривали, і чоботи переставляли від кута хати до одвірка, щоб знати котра з них заміж першою вийде.
   А вже коли хлопці добряче поламали собі голову над загадками, що були заховані в різних куточках міста і таки принесли на руках дівчину, яку вони викрали від батьків і калиту, дівчата впустили їх на поріг, з піснею.
  Добряче набігавшись хлопаки зголодніли, і вправні господині гостили їх варениками, кому з добряче посоленою картоплею, або переперченою капустою, а кому і з шоколадом.
Вже і наївшись, і набігавшись хлопці взявши до рук музичні інструменти заспівали українських пісень, підспівували і дівчата. Бавилась наша молодь і в різні забавки, як рухливі так і інтелектуальні, а закінчилось все кусанням калити від Пана Калитинського.
От так цього року зустрічали доленосну ніч  Андріївського свята)))
Михайло Цар