"Вс
і дорослі спочатку були дітьми,тільки мало хто з них про це пам'ятає."Маленький принц2 Антуан де Сент-Екзюпері.
На початку червня в гостьовому будиночку "Ezerkrasti"( 20км від м.Резекне(Латвія),зібрались представники Латвії, Литви, Білорусії, Польщі та України. Всі ці люди стали учасниками міжнародного проекту "Be4youth ", який
організував та провів Молодіжний відкритий Центр "JACis".
Нашу делегацію представляли - заступник голови Жидачівської райдержадміністрації з гуманітарних питань Олег Кізима, директор центру творчості для дітей та молоді Оксана Полівчак, керівник гуртка ЦТДМ Леся Сомик, вчитель Лівчицької школи-інтернату Богдан Яцишин та представник Калуської філії Союзу українок Анна Пархоменко.
- Проект "Be4Youth" було організовано для спеціалістів, що працюють з дітьми з обмеженими можливостями: це діти з депресивних районів, діти, що опинились у складній життєвій ситуації,сироти,вихованців інтернатів, притулків, прийомних сімей та ін. та профінансовано Програмою ЄС "Молодь в дії".
У перші дні проекту було запропоновано вправи на "знайомство", так звані "криголами", на побудову команди методами неформальної європейської освіти.Оскільки учасники проекту були представниками різних національностей, працюють з дітьми і представниками національних меншин, молодіжних субкультур було запропоновано рольову гру " В гості до племені "Альбатрос". Цей метод міжкультурного навчання дав можливість відчути, як почуває себе людина, коли потрапляє у чуже культурне середовище.
Ще одним із цікавих методів роботи з молоддю було проведення нічного орієнтування з елементами вивчення історії Латгалії,побудови команди та " викликом для кожного". Цей метод найкраще спрацьовує у роботі з "важкими" підлітками,адже через півгодини нічного походу будь-яка "маска" з людини спадає..
Партнери з Білоруського Республіканського об'єднання клубів "Юнеско" продемонстрували методику "Зцілююча магія", в основу якої покладено навчання простих фокусів людей, у котрих порушено розвиток моторики, які потерпіли від дитячого церебрального паралічу,аварій,травм опорно-рухового апарату, психоневрологічних захворювань та ін.Дана методика є дуже ефективною у системі реабілітації таких дітей.
Представники молодіжного відкритого центру "Jacis" Катерина Моісеєва і Марек Грішин показали методи розвитку креативного мислення у молоді - це різні техніки ручної роботи та "Незвичний оркестр"( зйомка жартівливих відеокліпів за допомогою підручних матеріалів).
В основу всього тренінгу було покладено методи неформальної освіти, які зараз дуже популярні в Європі і визнаються на державному рівні, а також було створено простір для "біржі нових ідей ", обміну досвідом та планування подальшої роботи. Усі учасники визнали високу якість підготовки та проведення тренінгу і побажали організаторам продовження співпраці через реалізацію нових ідей.
Комментариев нет:
Отправить комментарий