среда, 17 декабря 2014 г.

Виставка сірникових етикеток "Філуменістична Шевченкіана"

7 грудня у Жидачеві в районній бібліотеці в рамках відзначення 200-річчя Тараса Шевченка пройшов неординарний захід – презентація виставки сірникових етикеток «Філуменістична Шевченкіана» з приватної збірки львівської колекціонерки Галини Панахид, яка представила своє зібрання і розповіла про особливості власної колекції та про специфіку філуменії.
Послухати про таке незвичне захоплення було цікаво не лише школярам, але й дорослим, адже розповідь про появу тих чи інших сірникових етикеток перепліталася з маловідомими історичними фактами, пов’язаними з історичними пам’ятками України, що дотичні до Шевченка.
Такі експозиції впродовж 2014 року уже були представлені в Бережанах (Тернопільська обл.), Луцьку (Волинська обл.) та у Львові.
«Філуменістична Шевченкіана» мандрує територією субрегіону «Розділля». Виставка вже відбулася у Миколаєві (Львівська обл.) та Жидачеві, наступний пункт призначення – Новий Розділ (Львівська обл.).
Після мандрів Західною та Закарпатською Україною Галина Панахид планує показ колекції у музеї Т. Шевченка у Києві.
Оскільки виставка проходила у рамках відзначення 200-річчя Кобзаря, вихованці міського центру творчості для дітей та молоді – вокальний ансамбль «Струмок» і читець Оксана Тимофтевич ще раз повели нас у надзвичайно багату творчість українського Генія. На згадку про «Філуменістичну Шевченкіану» колекціонерка подарувала Жидачівській міській раді, бібліотеці і музею історії та мистецтва Жидачівщини «Пам’ятний аркуш про виставку». Притсутній на презентації заступник міського голови Ярослав Гаврильчук щиро подякував за цікавий захід та наголосив на потребі частіших зустрічей на таких просвітницьких міроприємствах.
Організатор заходу – директор міського центру творчості для дітей та молоді Оксана Полівчак.

інформація із сайту Жидачівської міської ради
http://zhydachiv-meriya.lviv.ua/golovna/novunu/filymenistuchna-shevchenkiana-y-zhudachevi

більше фото тут:

https://plus.google.com/u/0/photos/111095209102058017672/albums/6093827817537752849


Комментариев нет:

Отправить комментарий