пятница, 19 ноября 2010 г.

Місто, в якому ми живем

Під такою назвою нещодавно відбулось відкрите заняття екологічного гуртка « Екос » Жидачівського міського ЦТДМ. Керівник гуртка Баранкевич О.А. розпочала заняття з розповіді про виникнення міст, про таке явище в сучасному світі як урбанізація, яке не обминуло і нашу країну ( маємо сім міст –мільйонерів).
Урбанізація приводить до виникнення багатьох екологічних проблем. Адже місто – це своєрідна екологічна система, із своєю чисельністю, динамікою, метаболізмом, тощо. У цій розповіді прозвучала думка: « Насправді неважливо, де ти народився, - у мегаполісі чи невеличкому селі. Важливо, щоб ти любив свою маленьку батьківщину і робив все для того, щоб почуватися в ній щасливим.»
Гуртківці заздалегідь об'єдналися в групи, які працювали над розкриттям таких питань :
1. Природна основа міста (географічне положення, рельєф, геологічна структура, клімат, рослинний і тваринний світ Жидачева та його околиць).
2. Місто і діяльність людини (населення, земельні ресурси, водопостачання, підприємства, лікарня, освітні організації, тощо).
3. Ти у місті.
Кожна група у цікавій формі презентувала свої дослідження. Особливо складним було завдання третьої групи, адже треба було розкрити наш особистий вплив на довкілля. Проте гуртківці знайшли спосіб, - провести анкетування серед мешканців міста. Цікавились юні екологи , наприклад, тим, чи турбує жителів стан навколишнього середовища; які, на їхню думку, екологічні проблеми є в місті, як вирішується проблема сміття, зелених зон відпочинку, тощо. Аналіз анкетування показав, що більшість мешканців міста швидше помічають, як в місті з'являються нові будинки, магазини, аніж нові насадження; люди розуміють, що треба щось змінювати, проте не знають як.
Так воно є в житті, що ми завжди нарікаємо на когось, забуваючи, що і самі маємо неабияку причетність до забруднення довкілля. Гуртківцям і гостям запропонували заповнити табличку, у якій треба було розписати свій день у місті по годинам і як наша діяльність може впливати на стан навколишнього середовища. Результати були вражаючі. Кожний з нас, щодня, щогодини, забруднює своє місто! ( це невимкнене світло, незакриті крани, або неекономне витрачання води, користування побутовою хімією, поліетиленоновими пакетами, пляшками, комп»ютер , який працює весь день, побутові відходи, спалювання сміття, їзда на машинах, маршрутках….). І це ще далеко не все. Така проста вправа наглядно показує, що справді, будучи ще дітьми, ми не можемо вплинути на діяльність того чи іншого підприємства. Але ми можемо змінити себе, своє ставлення до природи, як до власної домівки, у якій ми живемо.
Ще одним цікавим моментом заняття була презентація плакатів на тему «Місто, в якому я почуваюся щасливим». Гуртківці висловили багато цікавих ідей щодо того, яким би мало бути екологічно чисте місто. ( це і наявність велосипедних доріжок, використання альтернативних видів палива, виведення великих підприємств за територію міста, озеленення, тощо). Керівник « Екоса» наголосила на тому, що вирішення екологічних проблем у наш час потребує затрати великих коштів, але не можна опускати руки. Адже чистота довкілля, збереження його для майбутніх поколінь цього варта!
Під час заняття всі присутні мали змогу переглянути книжкову виставку на екологічну тематику , а також дуже цікаву виставку « Екологічно чисті речі, продукти харчування », яку гуртківці зібрали самі.
А завершити замітку хочеться словами пісні гурту «Мері» - під назвою «Місто» ( яка, власне, була фоновою музикою на занятті ):
«Місто веде війну,- відбиває атаки часу,
Місто чекає на нас.
Бо поки ми є,- воно наше ».
Так, наше місто, і тому нам треба не тільки любити його, а разом. усією громадою робити місто сучасним, розвиненим, красивим і чистим.
Методист Жидачівського міського ЦТДМ     Оксана Візняк


Комментариев нет:

Отправить комментарий